Bleskovky:

Nemčiniansky futbal

/ Kapitola z knihy „Nemčiňany v premenách času“ /

Tak, ako všetky začiatky, aj tie naše boli ťažké. V Nemčiňanoch sa dlhých sedemnásť rokov futbal nehral, teda prakticky celá jedna generácia mladých zanietencov pre túto krásnu hru vypadla.

No, ale bola tu generácia úplne mladých, u ktorých sa prejavila chuť, elán a nadšenie hrať futbal a reprezentovať našu obec. Bolo ich treba organizačne podchytiť a vytvoriť z nich jeden hráčsky a ľudský kolektív.

Na začiatku sme nemali prakticky nič, žiadne materiálne ani technické vybavenie. Mali sme len prísľub nemčinianskeho starostu.

Dňa 20.6.2006 na ustanovujúcej schôdzi bol schválený štatút futbalového klubu a bol zvolený jeho prvý výbor: Ján Sekereš – predseda, Peter Kublický – tajomník, Katarína Hudáková – pokladník. Toto valné zhromaždenie zaviazalo nový výbor, aby urobil všetky opatrenia na zaregistrovanie futbalového klubu, čo sa po dlhých papierovačkách a naťahovačkách aj podarilo.

 

Prvá súťažná sezóna bola skôr „oťukávaním“, nikto z nás nemal veľké oči, lebo sme si uvedomovali, že budeme súťažiť s futbalovými mužstvami z obcí, v ktorých má futbal dlhoročnú tradíciu a ktoré majú v súťažiach bohaté skúsenosti. No po tejto prvej sezóne sa kvalita hry začala pomaly zlepšovať a hráčsky káder sa začal stabilizovať. Takže v súčasnej dobe máme stabilizovaný hráčsky kolektív, máme svojich stálych „skalných“ fanúšikov a dosiahli sme už aj prvé víťazstvá, na ktoré môžu byť hráči a vedenie FO hrdí. Zdá sa, že v roku 2006 sme zasadili hlboké futbalové korene a futbal sa stal trvalou súčasťou kultúrneho vyžitia v našej obci a prostriedkom kultúrnej zábavy. Teda tým, v čom je jeho poslanie a zmysel tejto prekrásnej hry najpopulárnejšej zo všetkých športov.

 

Treba poďakovať nášmu starostovi Jánovi Bahylovi, Pavlovi Kotrusovi, Antonovi Rebovi a p. Černákovi za materiálnu pomoc, ktorú poskytli pri renesancii futbalu v našej obci.


Ján Sekereš
tréner FO TJ Nemčiňany

 

 

1 Comment on Nemčiniansky futbal

  1. sabina22 // 02/10/2011 at 13:57 //

    Chcem sa podakovat nasim futbalistom za dnesny zapas.Sice sme dostali dva goly ale aj tak to bolo super.Je vidiet ze chlapci sa snazia a maju obrovsku chut hrat a davat goly ale nie vzdy sa to podari.Ved ako sa hovori raz si dole a raz hore.Vsetkym nasim chlapcom zelam vela,vela dalsich uspechov.Ved predsa ZELANA JE TRAVA FOTBAL TO JE HRA atd……………….

Comments are closed.