Bleskovky:

Stretnutie rodákov Nemčiňany 2015

V horúce, prázdninové popoludnie 15.8.2015 o 15.00 hod. v priestoroch spoločenského centra, sa pod názvom „ Poseďme si spolu za jedným stolom , milí rodáci a priatelia našej obce “ konalo už tradičné stretnutie rodákov,  občanov a priateľov Nemčinian.  Organizátori akcie si tento rok dali záležať a pripravili naozaj bohatý , zaujímavý kultúrny a sprievodný program.  Celú akciu moderovala dvojica  Ivana & Slavo a išlo im to veľmi dobre. 

Občanov privítal v krátkom príhovore starosta obce p. Jozef Keseg.  V kultúrnom programe postupne vystúpili: p. Pavol Pius,  Števko Rebo,  folklórny súbor LIPA z Veľkých Vozokán,  Kristínka Kesegová,  folklórna skupina ČARAČAN,  spevácka skupina DOLINA z Nemčinian, skupina so zaujímavým názvom „MÁRNOSŤ ŠEDIVÁ“ a po krátkej „dažďovej „ prestávke skupina VIVEX z Detvy. 

Pre divákov boli pripravené rôzne sprievodné akcie. Chlapci si najviac obzerali vystavené stroje v „GAZDOVSKOM DVORE“, dievčence obdivovali stánky s remeselnými výrobkami, deti sa vozili na koníkoch a obdivovali prácu remeselníkov. Najmä pri stánku s hrnčiarskym kruhom bolo rušno a deti si sami mohli vyskúšať ako sa pracuje s hlinou

Otvorená bola knižnica a dedinské múzeum.  Pre prítomných bolo pripravené občerstvenie a chutný guláš.  Atmosféra bola priam fantastická, priložené fotografie ju len dokresľujú.  Za krásnu akciu je potrebné poďakovať  účinkujúcim a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave ako aj priebehu akcie. 

/ fotografií je veľa a preto sú na dvoch stranách, nezabudnite si pozrieť aj druhú stanu fotografií / 

 

3 Comments on Stretnutie rodákov Nemčiňany 2015

  1. Slavo // 16/08/2015 at 17:52 //

    Priatelia,známi a rodáci som rád že som mol s vami stráviť pekné sobotné popoludnie.

  2. Marika // 16/08/2015 at 18:29 //

    Slavo bol si perfektný, samozrejme aj s Ivkou.

  3. Marta K // 23/08/2015 at 21:37 //

    Slavo, nezaprel si, že si rodák…:-)), no a klobúk dolu, boli ste perfektní moderátori popoludnia a aj super speváci……..:-)))

Comments are closed.